Yedi Yaşam

-

Seven Pounds

Yedi Yaşam
SİTE PUANI : 8.5
Yedi Yaşam 8.5 / 10 34 kullanıcı oyu.
  • Süre: 123 Dk.
  • Vizyon: 2008
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 26146
  • Favori: 4
  • İMDB: 7.7
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Başrolünde iki kez Akademi Ödülü adayı olan Will Smith’in yer aldığı, geçmişinde peşini bırakmayan sırrın kefaretini ödemek için tamamen yabancı yedi kişinin hayatlarını kökten değiştirmeye çalışan bir adamın öyküsü geliyor.

Planı hayata geçtiğinde, hiçbir şey onu durduramaz. En azından Ben Thomas böyle düşünmektedir. Ama Ben Thomas’ın asla beklemediği şey, bu yabancılardan birine aşık olması ve aşık olduğu kadının onu değiştirmeye başlaması olacaktır.

İzleyiciyi avucuna alan bir gizem ve şaşırtıcı bir aşk öyküsü sunan Yedi Yaşam; hayat ve ölüm, pişmanlık ve bağışlama, yabancılar ve dostluk, aşk ve kefaret üzerine kışkırtıcı sorular soruyor ve insanların kaderlerini şaşırtıcı biçimde birbirine bağlayan şeyleri takip ediyor.

Her şey yedi isimden oluşan bir listeyle başlıyor: Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner ve Emily Posa. Tek ortak noktaları, her birinin bir dönüm noktasına ulaşmış ve umutsuz derecede –maddi, manevi ya da tıbbi—yardıma muhtaç olmalarıdır.

Hiçbiri, Ben’in kefaret planını uygulamak için her birini teker teker seçtiğinden haberdar değildir. Ama hayat dolu bir kalp hastası olan Emily Rosa (Rosarion Dawson), Ben’in olanaksız sandığı bir şey yaparak planın gidişatını değiştirir: Yakınlaştığı Ben’in dünyaya bakışını altüst eder.
 Tür: Dram, Romantik
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 6 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
DarqStaR 10 Ekim 2016, Pazartesi
Süper Bir Film iDüşünmeden İzleyin Derim Will Smith Harika Bir Anlam Katmış Emeği Geçenlere Teşekkür Ederim..
Avatar
Ziyaretçi
MURAT KEÇECİ 03 Haziran 2017, Cumartesi
mükemmel
Avatar
Üye
  cimilovsky 08 Eylül 2018, Cumartesi
’’Tanrı dünyayı 7 günde yarattı, ben ise hayatımı 7 saniyede mahvettim’’ çok etkileyici bir replik.

Keyifle izleyeceğiniz, Listelerde de “Şok Edici Finaliyle Akıllara Durgunluk Veren” kategorisinde yer alan harika filmlerden biri daha.

Film, ilk başlarda Nedir? Ne oluyor? Ne yapmaya çalışıyor? Gibi sorularıyla geçerken, ileri ve geri dönüşlerin olduğu (flashback=geçmişe dönüş), taşların yerine oturmaya başlamasıyla birlikte, gizem, duygusallık, romantik, aşk, dram ve anlam barındıran mükemmel filmin finalinde, boğazınızın düğümlendiğini ve gözlerinizin yaşardığını hissedeceksiniz.

Will Smith’in mükemmel bir performans sergilediği filmde, yönetmen ile diğer oyuncuların da katkısıyla beş yıldız on numarayı hak eden, harika bir yapıma imza atılmış.

Var mıdır? Bu kadar yürekli, fedakâr ve vicdan sahibi insanlar?
Avatar
Ziyaretçi
erhn 06 Ağustos 2019, Salı
Kuran 6 günde yarattı diyor tabi insana göre 6 gün Allah zamanın dışında ol deyince oldu
Avatar
Ziyaretçi
me 21 Kasım 2019, Perşembe
guzeldi.. ama film son 20 dk. da anlasiliyor...
Avatar
Ziyaretçi
hakan genç 23 Mart 2022, Çarşamba
şok edici finali ve sarsıcı senaryosuyla
harika bir film..
insana dair her şey..