Son Umut

-

Children of Men

Son Umut
SİTE PUANI : 8.5
Son Umut 8.5 / 10 12 kullanıcı oyu.
  • Süre: 109 Dk.
  • Vizyon: 2006
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 29564
  • Favori: 9
  • İMDB: 7.9
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Takvimlerin 2027 yılını gösterdiği dünya üzerinde, nedeni çok anlaşılamayan olaylar yaşanmaktadır. Son dünyaya gelen bebeğin üzerinden 19 yıl geçmiştir ve insanlık artık üreyememek gibi bir çıkmazla karşı karşıyadır.

Ülkelerin politik düzenlerini de etkileyen bir şekilde değişimler yaşanmasına neden olan bu durum, kendini olayların akışına bırakarak çöküşe giden insanların yanında, bu durumun nedenlerini bulmaya çalışan mücadeleci insanları da yaratır. Büyük Britanya, benimsediği askeri emperyalist yönetimi ile sınırları içinde herhangi bir kargaşa çıkmasını önleyen, bu nedenle de huzurun hala hüküm sürdüğü bir coğrafyadır.

Buna karşılık, sınırlarında bu ülkeye giriş yapmak isteyen bir dolu mültecinin dramı yaşanmaktadır. Theo, tüm bu olaylardan kendini soyutlamış bir şekilde, geçmiş yaşantısının eylemci yapısına ters, büyük bir hiçliğin içinde yaşamaktadır. Artık eski bir eylemciden bir bürokrata dönüşmüştür.

Fakat bir gün kaçırılarak kendisini, eski silah arkadaşı ve sevgilisi Julian'ın önünde bulur. Julian, mülteci hakları için mücadele eden gizli bir örgütün başıdır ve Theo'dan, bu mültecilerden biri olan Kee'nin tehlikesizce yurt dışına çıkabilmesi için gerekli olan kağıtları sağlamasını ister. Yardım teklifini kabul edip Kee ile birlikte yola çıkan Theo'nun, onun aslında bütün dünya için ne kadar önemli bir kişi olduğunu anlaması hiç de uzun zaman almayacaktır.
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 6 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
neco 05 Ağustos 2016, Cuma
puanını hak eden bir film...
Avatar
Üye
  gkhnsy 07 Mart 2017, Salı
Hakkaten çok güzel bir film olmuş
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
herkesin bebeği gördüğü sahnede ağladım be.
Avatar
Üye
  gkhnsy 07 Mart 2017, Salı
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
Michael Caine in parmağımı çek esprisine çok güldüm hahaha
Avatar
Üye
  Wolverine 14 Ağustos 2017, Pazartesi
Tam anlamı ile süper bir film
Avatar
Üye
  pLaton 13 Aralık 2017, Çarşamba
Çok eskiden izlediğim bir filmdi.. Yani çok çok güzel diyemicem ama yine de çoğu filmden hoştu.. Puanı bence biraz fazla .. Benim puanım 10/7.7
Avatar
Ziyaretçi
chaqır 18 Mart 2020, Çarşamba
çok güzel bir film. hele son anların da kendimi suriyede hissettim. savaş sahneleri çok başarılıydı. Çoçuğun sesinin savaşı bir an durdurması çok etkileyiciydi.