Sevginin Gücü

-

Leon

Sevginin Gücü
SİTE PUANI : 8.8
Sevginin Gücü 8.8 / 10 64 kullanıcı oyu.
  • Süre: 110 Dk.
  • Vizyon: 1994
  • Ülke: Fransa
  • İzlenme: 41606
  • Favori: 41
  • İMDB: 8.5
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Kusursuz bir katil. Masum bir kız. Birbirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyleri kalmamış. Erkek sessizce hareket ediyor. Duygusuzca öldürüyor. İz bırakmadan yok oluyor. Zayıf noktasını ise sadece 12 yaşındaki bir kız biliyor.

12 yaşında New York'ta yaşayan bir kız olan Mathilda, üvey ailesinin yanında sevimsiz bir yaşamı paylaşmaktadır. Babası, iki taraflı oynayan bozulmuş polis Norman Stansfield için uyuşturucuları saklamaktadır. Mathilda'yı kaçıp gitmekten tek alıkoyan küçük erkek kardeşidir.

Bir gün, Stansfield ve adamları sudan bir sebepten, tüm ailesini katlettikleri zaman, o sırada alışverişte olan Mathilda şans eseri hayatta kalır ve en çok ihtiyacı olduğu sırada Leon'un dairesine saklanarak kendini kurtarır.

12 yaşındaki kız, kısa süre içinde Leon'un sıradışı mesleğini keşfedecek ve küçük kardeşinin intikamını almak için bu profesyonel katilden yardım isteyecektir. Babalık yapmak işlerinde ve arkadaşlıkta olabildiğine deneyimsiz olan Leon, Mathilda'yı beladan uzak tutmak için ümitsizce çabalar. Sonunda bir katil, bozulmuş bir polis ve masum küçük kızın ekseninde dönen hikaye doruğa çıkarak, yönetmen Luc Besson'un en iyi filmlerinden birinin öyküsünü oluşturur.
 Tür: Dram, Suç
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 26 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Aylin 14 Ağustos 2013, Çarşamba
Leon filmini izlemeyen ölsün. İzleyipte beğenmeyen 2 kere ölsün! Dünya sinema tarihinin en iyi filmidir Leon!..

Natalie Portman daha 12 yaşındaydı bu film çekilirken ve daha o yıllarda ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu belli etmiş. Keza Jean Reno için de aynı şeyler söylenebilir. Tek mantık hatası okuma yazma bilmemesiydi. Bu kadar profesyone bir tetikçi hiç okuma yazma bilmez mi ay?

Bu arada filmin tüm afişlerini gördüm ama bu afişi ilk kez görüyorum. Filmin afişi bile mükemmel. Baktıkça ağlayası geliyor insanın.
Avatar
Üye
  sinemasevici 18 Nisan 2020, Cumartesi
Ne demek ölsün sanki dünyayı leon filmi yarattı , hem zevkler ve renkler tartışılmaz...ünvaninin tahsiliniz nedir bilmiyorum ama sizin gibilere ekstra bir eğitim verilmesi şart...
Avatar
Ziyaretçi
Ferdi Bora 07 Mayıs 2016, Cumartesi
Sıkılmadan tekrar tekrar izlenecek bir film
Avatar
Üye
  os-men 13 Kasım 2016, Pazar
Efsane filmler arasına girmiş, gerek müzikleriyle gerekse oyuncu performanslarıyla müthiş bir senaryo ve ortaya çıkan bir başyapıt...
Avatar
Üye
  lusefer_34 02 Aralık 2016, Cuma
bir başyapıttır bu film fazla söze gerek yok
Avatar
Üye
  SokakJokeyi 07 Aralık 2016, Çarşamba
Ya şu filmi izlemeyen utansın ya harikulade başlayıp harikulade biten bir film Böyle filmlerle büyüdüğümüze seviniyorum suan da yapılan okadar imkana rağmen şu filmin bir sahnesi etmemesi kötü mü iyimi bilemedim
Bu kadar övülen bi filmi izlemeyen utansın izlemesin bence bundan sonra
Avatar
Ziyaretçi
Jabbar 21 Şubat 2017, Salı
Fazla Söze gerek yok Film Süper Ölmeden önce izleyin
Avatar
Üye
  gkhnsy 26 Şubat 2017, Pazar
en çok sevdiğim filmlerin bile üstündedir bu film zaten natalie ye bu filmde aşık oldum ben :)
Avatar
Üye
  Raskolnikov 07 Mart 2017, Salı
Gerçek hayatta yapılan iş ile insanın kalbinin bir köşesinde her zaman az da olsa yer alan duygu olan sevginin anlatıldığı muhteşem bir film.. Sıradan bir tetikçi veya bir polisiye filmi değil. İçinde duyguların olduğu film. Oyunculuklar harika. Oscar ı fazlasıyla hakeden bir film. Mutlaka izleyin. Başka yerde de izlemedim demeyin:)
Avatar
Üye
  Hidayte 05 Nisan 2017, Çarşamba
Leon filmini 2016 yılında izledim. Ve izledikten sonra belki düzenli her ay izliyorum ve Keşke daha önce izleseydim diyorum. Film harika ötesi pişman olmadan ve sıkılmadan izleyeceginiz başyapıt.
Avatar
Üye
  Badboy 15 Mayıs 2017, Pazartesi
Ne yazacağımı bilemiyorum, daha doğrusu kelimelere dökemiyorum. Bu filmi, yorumları ve ımdb puanını göze alarak izledim, fakat keşke izlemeseydim. Yani buradaki insanların neyi göz önüne alarak beğendiğini merak ediyorum.Lakin filmde çoook beğendikleri nokta bu ’ adam ’ ile ’ çocuk ’ un arasındaki ilişki ise şunu adımdan olduğum gibi emin bir şekilde söyleyebilirim ki bu insanlar gerçekten normal değil. Ama filme filmin başrolündeki leon karakteri gibi bu tip insanların ’ pedofili ’ olma ihtimalinin yüksek olabileceği ve bunu anlamamız açısından yapılmış bir film olarak bakacak olursak faydalı bir film diyebilirim. Dediğim gibi bir daha tekrarlıyorum eğer bu filmi izleyipte beğenenler bu filmin başrölündeki iki karakterin arasında geçen duygulanımı ve hissi normal olarak karşılıyorlarsa gerçekten ama gerçekten bu insanlarda çok ciddi bir sorun var demektir ! Yorumları okuyupta filmi bitirdiğimde yorumları tekrardan okudum. Yani gerçekten hayretler içerisindeyim, PES !
Avatar
Ziyaretçi
adnan aydın 29 Kasım 2017, Çarşamba
kardeş sen film izleme bence ! bu kadar binlerce milyonlarca insan filmi izlemiş beğenmiş senin yaptıgın film’i eleştirmekten çok 2 şahsı eleştiriyorsun üstelik birde utan’madan filmi izleyenler için acaba neyi göze alarak izlemiş’ler yoksa bu 2 karakter için’mi izlemişler diyorsun’ya bence senin zihniyetin pedofil’dir bunu düşünen kişiler genelde en çok yatkın tabi sana kalsa bu filmi izleyen insanlar yani binlerce milyonlara kişi pedofilli sen ahlaklısın zira oy verdigin parti malum olmalı.....????? ne diyebilirim’ki umarım şaşarım....
Avatar
Üye
  Badboy 14 Nisan 2018, Cumartesi
Yahu sen ne tür bir ruh hastasısın ? Şimdi bu konuyu tutupta nasıl siyasete bağladın ? Ayrıca siyasi görüşümü merak ediyorsan eğer en koyusundan ATATÜRK’çüyüm ! Asıl konumuza dönecek olursak Burdaki küçük karakter daha 15 inde bile değilken filmin son dakikalarında Leon adlı 40 ını geçmiş bu karakter seni seviyorum diyor ! Eğer bunu normal karşılıyorsan o senin anormalliğin ! Bu film içinde senin gibi ruh hastalarınında barındığı toplumun algısıyla oynamak ve bunun gibi sapık ilişkileri sahiplenme, aşk, sevgi, adı altında meşrulaştırmak. Düşündükçe çıldırası geliyor insanın yahu 40 ını geçmiş bir adam daha 15 ine bile girmemiş küçük bir kıza seni seviyorum diyor ve bu durum bütün toplum tarafından normal karşılanıyor. PES PES PES !
Avatar
Ziyaretçi
salim dereli 03 Aralık 2018, Pazartesi
kardeş! sen doğru bildiğinden şaşma! iyilik yalnızdır. kötülük ise olabildiğince kalabalık. bir insanın düşüncesinde yalnız kalmasına rağmen savunmaya devam etmesi cesaret işidir. popüler kültürün dayattığı değil vicdanın ve aklıselimin galip olduğu bir düşüncedesin. seni eleştiren amigo sürü psikolojisiyle hareket eden yetersiz bir eleştirmen.
Avatar
Üye
  Memati 12 Haziran 2017, Pazartesi
’’Sanırım burda rahat edicez ’’Leon
Mutlaka izlenmesi gereken başyapıtlardan.İzlenmeyen cok sey kaybeder.
Avatar
Üye
  Wolverine 08 Ağustos 2017, Salı
Bir tetikçinin küçük bir kızla sevgi bağı müthiş bir film tam anlamı ile ters çıkarta bilirsiniz izlerken bu filmden
Avatar
Üye
  alperen48 10 Aralık 2017, Pazar
Film güzel.Natalie Portman daha o yaşlardan oyunculukta iyi bir yerlere geleceğini göstermiş.Jean Reno’da iyi bir oyunculuk çıkarmış ama imdb puanı olan 8.5 bu film için bence biraz fazla olmuş.
Avatar
Üye
  rifki 18 Aralık 2017, Pazartesi
efsane
Avatar
Üye
  Volkan58 23 Haziran 2018, Cumartesi
Yıl 2018 oldu şu filmi hâlâ izleyemedim.
Avatar
Ziyaretçi
Necla Kaplan 26 Haziran 2018, Salı
hemen izle canım
Avatar
Üye
  AENMaster 08 Haziran 2019, Cumartesi
Klasik filmler arasında yerini alıyor gibi bir şey artık...
Avatar
Üye
  KraLTurK 27 Ağustos 2019, Salı
Çok önceden izlemiştim, unutmuşum filmi.Şimdiki çoğu filmden daha başarılı bir film.
Avatar
Üye
  ByMavis 07 Nisan 2020, Salı
Bu filmi anlatmaya gerek yok. Kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında.
Avatar
Üye
  Dogukan55 28 Nisan 2020, Salı
Leon efsane filmler arasında kesinlikle izlemelisiniz
Avatar
Üye
  erkanavvuran 28 Ağustos 2020, Cuma
ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında kesin. eğer ölmüşseniz geçmiş olsun tabii… varisleriniz ilesin bari :)
Avatar
Üye
  185232bilalaras 19 Mayıs 2021, Çarşamba
Bir gün önce izledim başyapıt değil ama güzel bi film tavsiye ederim