Saplantı

-

Unsane

Saplantı
SİTE PUANI : 7.0
Saplantı 7.0 / 10 12 kullanıcı oyu.
  • Süre: 98 Dk.
  • Vizyon: 2018
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 16431
  • Favori: 1
  • İMDB: 6.5
  • Kalite: 1080P
  • MultiDil
Sawyer Valentini kendisini sürekli takip eden sapığından kurtulmak için yeni bir şehre taşınır. Ancak psikolojik etkisinden bir türlü kurtulamaz. Bunun üzerine sapık mağdurları psiklojik destek gruplarıyla ilgilenir. Bir gün hastaneye gider. Formalite olduğunu düşündüğü birkaç evrakı oumadan imzalar. Bu imza ile hasta olduğunu kabul etmiştir. Bayan Valentini'yi hastaneye kapatırlar ve hiçbir şekilde gitmesine izin vermezler. Sürekli "ben deli değilim" demesine rağmen, kimse ona inanmaz. Bir akıl hastanesinde yaşaımı devam ettirmek zorunda kalan Bayan Valentini'nin tek sorunu bu değildir. Zira sapığı olduğunu iddia ettiği kişi onu burada da rahat bırakmayacaktır. Oscar ödüllü yönetmen Steven Soderbergh'in yazıp yönettiği Unsane (Saplantı), iPhone 7 Plus kamerası ile çekilen dünyadaki ilk ve tek film olma özelliği taşıyor...
 Tür: Gerilim, Korku
 Film Etiketleri:
  Filmin Yönetmen ve Oyuncuları
Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Hande Sonbahar 23 Haziran 2018, Cumartesi
Psikolojik gerilim filmi izlemekten zevk alanlar mutlaka ama mutlaka bu filmi seyretmeli. Claire Foy oyunculukta bulutlara temas etmiş, zira zor bir karakteri oynadığı halde hakkını vermiş.
Avatar
Ziyaretçi
Pınar 03 Temmuz 2018, Salı
Bir Steven Soderbergh başyapıtı. Bu adamın yönettiği bütün filmleri izleyin.
Avatar
Üye
  cimilovsky 04 Ağustos 2018, Cumartesi
En önemli özelliği, iPhone 7 Plus cep telefonu kamerası ile çekilmiş bir film olması.

Özel hayatında problemler yaşayan ve sapığından kurtulmak için başka bir şehre yerleşerek psikolojik destek almaya çalışan kahramanımızın zorla akıl hastanesine yatırılması ile orada en büyük korkusuyla yaşadığı olumsuzlukları anlatan bir film olması yanında…

-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
Esas konunun, Hastanenin para kazanabilmesi için, hastaların! Kendi iradesi dışında zorla hastaneye yatırılarak, sigorta şirketlerinden para alınmasını anlatan bir film olarak gördüm.


İlk başlarda ağır bir temposu olmasına rağmen, ilerleyen bölümlerde hareketlenen, suç ve psikolojik gerilim yüklü ve de sinir bozucu bir film.

Ayrıca, Claire Foy’da rolünün hakkını vererek iyi bir oyuncu olduğunu göstermiş.
Avatar
Üye
  YusufPacino 04 Şubat 2019, Pazartesi
Çok İlginç bir film Claire Foy iyi bir oyunculuk sergilemiş izlenir İyi Seyirler