Kefaret

-

Atonement

Kefaret
SİTE PUANI : 8.4
Kefaret 8.4 / 10 16 kullanıcı oyu.
  • Süre: 123 Dk.
  • Vizyon: 2007
  • Ülke: İngiltere
  • İzlenme: 26237
  • Favori: 5
  • İMDB: 7.8
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Çekimleri İngiltere’de gerçekleştirilen filmin öyküsü 60 yıllık bir süreye yayılır. 1935 yılında henüz 13 yaşında çaylak bir yazar olan Briony Tallis (Saoirse Ronan) ve ailesi, görkemli malikanelerinde zengin ve seçkin bir yaşam sürmektedirler.

Yılın en sıcak gününde Briony’nin keskin hayalgücünü ateşleyecek bir gelişme yaşanır. Evin hizmetçisinin eğitimli oğlu Robbie Turner (James McAvoy), Briony’nin inatçı ve dikbaşlı ablası Cecilia’ya (Keira Knightley) kur yapmaktadır. Robbie, Cecilia’nın da benzer duygular hissettiğini ummaktadır. İkisi arasındaki ilişkinin alev alması için tek bir kıvılcım yeter. Ancak olaya tanıklık eden küçük Briony’nin de gizliden gizliye Robbie’ye ilgisi olduğu için öfkeye kapılır ve hayal gücünü çalıştırarak Robbie’yi işlemediği bir tecavüzden suçlayacak kadar ileri gider.

Cecilia ile Robbie artık birbirlerini sevdiklerini açıklamışlardır ama Robbie tecavüz iddiasıyla tutuklanır. Mahkemede Briony’nin de yalancı tanıklık yapmasıyla üçünün hayatı sonsuza kadar değişecektir.

Briony sonraki yıllarda çocukken işlediği günah için affedilmenin yolunu aramaya devam eder. Sonunda müthiş cüretkar hayal gücünün de yardımıyla günahının kefaretini ödemenin çaresini bularak kalıcı sevginin gücüne eşlik eden anlayışlılığa ulaşmayı başaracaktır.
 Tür: Dram, Romantik
 Film Etiketleri:
Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
lucky 11 Eylül 2015, Cuma
film sürükleyici degil fakat sonu bekledeğine değiyor etkiliyici
Avatar
Üye
  Samsunspor 07 Ağustos 2017, Pazartesi
Fena değil izlenebilir ama ımdb si şişirilmiş biraz o kadar etmez.
Avatar
Üye
  denizci1 05 Aralık 2021, Pazar
1935 ingilteresinde hayalperest kız çocuğunun ablasına verdiği korkunç zarardan hayat boyu kendi içinde kurtulma çabası. güzel sahneler var ancak akışta kesintileri izleyicinin kafasında tamamlaması gerekiyor. bu da basit senaryoya biraz gizem katmış. sanatsal olarak heyecan yok. yönetmenin öyle bir çabasıda yok. fakat güzel film.
Avatar
Üye
  tt_cc 10 Aralık 2022, Cumartesi
Senaryosu ve kurgusu çok iyi. Film iyi çünkü hayal gibi bir masal anlatıp sonra reel dünyaya dönüyor ve yapılan kötülüklerde bazen geri dönüşlerin olamayacağını çok etkileyici bir dille anlatıyor. Konuyu bu tarzda işlemek cesaret isteyen bir iş ve işleri yolunda gitmeyen holywood böyle bir filme nasıl izin vermiş merak ettim. Çünkü ticariye yakın ama ticari değil. Özellikle Keira Knightley dikkat çekiciydi her zamanki gibi ilk önce güzelliğiyle ve sonra maalesef oyunculuğunu unutturan yine güzelliğiyle . Çocuk oyuncuda iyiydi sonra büyümüş halini oynayan kadın. İlgiyle izledim ve açılımlarını çok begendim. Özellikle ritmik kurgusu ve müzige uyumu seyre devamı sağlıyor. Sonuç olarak, Buruk bir sızı... içinizde bir yerde o acı sizi eğer bulduysa boğazınızın düğümlenmesine ve göz yaşlarınıza engel olamayacaksınız. Keşkelerin soluksuz kaldığı, acımasız kaderin en sert haliyle ekrana yansımış hali bu film.