Hotel Rwanda

-

Hotel Rwanda

Hotel Rwanda
SİTE PUANI : 8.7
Hotel Rwanda 8.7 / 10 11 kullanıcı oyu.
  • Süre: 121 Dk.
  • Vizyon: 2004
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 17105
  • Favori: 6
  • İMDB: 8.1
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Dünyanın öbür ucundaki bir ülkede, Rwanda'da 1994'de Hutu'larla Tutsi'ler arasında çıkan savaş yüzünden yüzbinlerce insan öldürülür. Sokaklar adeta bir ceset tarlasına dönmüştür.
 Tür: Biyografi, Tarih
 Film Etiketleri:
  Filmin Yönetmen ve Oyuncuları
Yorum Alanı 5 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Üye
  Octave_Parango 02 Aralık 2016, Cuma
Film gerçekten çok güzel özellikle batı Avrupa ülkelerinin Afrika’yı nasıl sömürdüğü ve Afrika’nın nasıl bu hale geldiğini anlatan güzel bir film.
Avatar
Üye
  Evindem 21 Haziran 2017, Çarşamba
güzel bir filmdi başta biraz sıkıcı ama sonu güzeldi :) önerilebilir
Avatar
Üye
  alperen48 07 Aralık 2017, Perşembe
Hollywoodun yahudi soykırımından başka soykırımlarında olduğunu hatırladığı ender filmlerden.Film tam bir başyapıttı.Filmi sonuna kadar hiç sıkılmadan izledim.Bir kaç sahnesinde az daha bende adamla ağlayacaktım.Filmde söylenen şu sözde çok anlamlıydı
-- Yazının Bu kısmı spoiler içermektedir. Görmek için tıklayınız. --
Bence insanlar bu görüntüleri gördüklerinde aman tanrım ne kadar korkunç diyecekler ve yemeklerini yemeye devam edecekler.
Avatar
Üye
  Samsunspor 05 Şubat 2018, Pazartesi
Filmde günümüzde yapılan insanlık suçunun geçmiş versiyonu anlatılıyor. Sorun elden birşey gelmeyip birçok insan gibi elimiz kolumuz bağlı oturmamız. En büyük desteğimiz dualarımız. Elbet gün gelir devran döner yaptıklarının cezalarını misliyle öderler. Ayrıca bu tarz filmlerde hep iyi yardımsever sağlık personeli amerikalı veya avrupalı oluyor. Madem bu kadar iyisinizde ......K bu savaşları bu katliamları kim yapıyor. Kısacası bu dünyanın adaletsiz bir yer olmasına öncülük eden veya çanak tutan kim varsa ......K.
(K. bakmayın doldum)
Avatar
Üye
  tt_cc 06 Kasım 2022, Pazar
Irkçılığı başka bir boyutta anlatan bir film ırkcılık beyaz siyah değildir. Adeta siyahın da tonları vardır mesajını vurgulayan bir film. Dünya zıt kutuplardan olusur artı ve eksi kutupları veya kuzey ve güney Rwanda kendine bir yer bulamamıs bu dünya gezeninde peki bizim yerimiz sağlam mı ?