Amerikan Güzeli

-

American Beauty

Amerikan Güzeli
SİTE PUANI : 7.8
Amerikan Güzeli 7.8 / 10 26 kullanıcı oyu.
  • Süre: 122 Dk.
  • Vizyon: 1999
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 32712
  • Favori: 12
  • İMDB: 8.4
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Amerikan Rüyası’nın en büyük taşlamalarından biri olan filmde orta sınıf bir Amerikan ailesinin içinde bulunduğu çöküntü ve dağılmayı konu alır.

Lester, kızıyla ve orta yaş bunalımındaki karısıyla iletişim kurmakta başarısızlığa uğrayan, rutinlerle dolu yaşamından tiksinerek yaşlanan bir babadır. İşini bırakıp zamanını hiç yapmadığı gibi değerlendirmeye başlayarak yeniden genç hissetmeye çalışırken, henüz onaltı yaşındaki kızının, güzeller güzeli arkadaşı Angela ile arasında tuhaf bir cinsel gerilim doğar.

Bu ilişki kızı ve karısıyla arasındaki zaten kopuk olan bağı koparacak, her bir aile ferdini farklı kaderlere sürükleyecektir…

Ünlü İngiliz yönetmen Sam Mendes’in 5 Oscar’lı filmi, güçlü görselliği ve Kevin Spacey performansıyla göz kamaştırıyor...
 Tür: Dram, Macera
  Filmin Yönetmen ve Oyuncuları
Yorum Alanı 12 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Görkem 03 Haziran 2016, Cuma
Çok güzeldi.
Avatar
Üye
  Raskolnikov 17 Mart 2017, Cuma
Bir başyapıt...
Sosyolojik ve psikoljik etkileyici bir film.Farklı yapıda insanların yaşamlarını konu alıyor. Asker emeklisi kuralcı bir baba, sağlık sorunları olan bir anne ve bu ebeveynlerin yetiştirmeye çalıştığı asosyal bir genç. Diğer tarafta işkolik iş, eşya ve imaj meraklısı, ve çocukken bazı şeylerden yoksun büyümüş bir anne, bunları bir yere kadar görmezden gelmeye çalışan bu sebeple bütün hayatı monotonlaşan bir baba ve bunların yetiştirmeye çalıştığı sorunları olan genç bir kız. Bunların hiçbiri hayatlarından mutlu değiller. Hepsi de hayatlarında kendileri gibi değiller bu sebeple çok mutsuzlar. Mutlu olmak da onların ellerinde sadece kendileri gibi olmak.
Kendilerinin bastırılmış duygularını çocuklarında görmek istemiyorlar. Çocuklarını mükemmel yetiştirmek istiyorlar ama kendileri mükemmel değilki...
İnsanlar kendilerini yeniden bulmak istiyorlar ve bulunca de çok mutlu oluyorlar. Aslında Amerikan yaşamının göründüğü kadar da aşırı dozda mutlu pembe tozlu yaşamlarının olmadığını gösteren realist bir film..
’’Bazen dünyada gerçekten de güzel şeyler yaşanıyor. Ben de bütün bu güzellikleri özümsemek istiyorum. Kalbimde bütün bu güzelliklerin içinde hapsedilmek istiyorum....’’
’’Bir gün gelecek biz de onu anlayacağız...’’
Daha üzerine çok konuşup yazabileceğim bir film.
İlgi alanına girenler için inanılmaz bir film, ama anlamayanlar için de korkunç sıkıcı bir film...
Herkese iyi seyirler...
Avatar
Ziyaretçi
bora 02 Nisan 2017, Pazar
mükemmel tam kara mizah bir film.
Avatar
Üye
  Samsunspor 06 Ağustos 2017, Pazar
Bize uygun bir film değil .
Avatar
Üye
  ahmetguvengecgil 03 Mart 2018, Cumartesi
Amerikan ailelerinin sosyolojik ve psikolojik açıdan incelendiği bir film. Bastırılmış duyguların işlenişi...
Avatar
Üye
  Corleone 05 Nisan 2018, Perşembe
Bir başyapıt denilecek kadar harika bir film.
Avatar
Üye
  cimilovsky 01 Haziran 2018, Cuma
İnsan, hayalleri ve bir amacı varsa, yaşam şekli ve mücadelesi de daha farklı oluyor.
Günümüzde, birçok aile yapısında bu filmdeki kadar olmasa bile çarpık ilişkiler bulunmakta ve aile içi de çeşitli sorunlar yaşanmaktadır.
Bu arada bastırılmış duyguların da bir kıvılcım sayesinde ortaya çıkması sonucu hayal kırıklığı, mutsuzluk ve başarısızlıklara gebe olmaktadır.
Ağır ilerlemesine rağmen, Kevin Spacey’in muhteşem performansı ile tavan yaptığı, diğer oyuncular da rolünün hakkını vererek 5 dalda Oscar alan, beklenmedik finaliyle de izleyiciyi şok yapan muhteşem bir film.
Bazı filmleri izlerken dersler çıkartırız, ders niteliğinde izlenmesi gereken bir film.
Avatar
Üye
  Volkan58 02 Temmuz 2018, Pazartesi
Bakalım anlatıldığı kadar var mı!
Avatar
Üye
  Volkan58 02 Temmuz 2018, Pazartesi
Vay be ne filmdi..
Avatar
Ziyaretçi
Can 26 Kasım 2019, Salı
Harika, Anlamlı Bir Film Ben Çok Film ve Dizi İzlemişimdir Nerdeyse 1 Milyona Yaklaşık Film ve Dizi İzlemişimdir Tam Değil Ama Yakın Bu Film’de Kaliteli Filmlerden, Mutlaka İzlenmeli.
Avatar
Ziyaretçi
Alfabe 13 Aralık 2021, Pazartesi
Biz neden bu kadar abartıyoruz ? Beklentilerinizi çok da üstte tutmayın. Türk aile yapısına uymayan, kesinlikle aile ortamında izlenilemeyecek, kapkara bir Amerikan mizahı bir film...
Avatar
Ziyaretçi
ismail 18 Şubat 2022, Cuma
Bu filme olumsuz yorum yapan film izlemeyi bırakmalı, filmin başından sonuna kadar hayat dersi niteliginde...